Menu

Træningstider

U19 – drenge (årgang 2003):

Træningstid:
Tirsdag 19-20.30 og 19.00-20.30 (Kolind-Ryom med senior)
Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Træner: René Uldal (cheftræner) (IFM) og Nikolaj Stefansen (KPI)

U15+U16 – drenge (årgang 2005+2006):

Træningstid:
Tirsdag og torsdag 17.30-19.00
Trænere: Jacob Horsdal og Martin Revsbæk

Besøg os på Facebook

 

U13 – drenge (årgang 2008):

Træningstid:
Tirsdag 17.00-18.30 (kolind) og torsdag 17.00-18.30.
Trænere: Tom Arne Christensen og Henrik Poulsen

U11+U12 – drenge (årgang 2009+2010):

Træningstid:
Mandag og onsdag 17.30-19.00
Trænere: Leif Press, Christian Greffel og Nicholai Thorsøe Bager

U10 – drenge (årgang 2011):

Træningstid:
Onsdag 17.00-18.15
Træner: Marc de Bruyn 

Besøg os på Facebook

U8+U9 – drenge (årgang 2012+2013):

Træningstid:
Tirsdag 16.45-18.00
Træner: Christian H. Hansen, Frands Hegelund Pedersen, Leander Sørensen og Lars Norman Thomsen

U7, U6, U5 og U4 – piger og drenge (årgang 2011 og yngre ):

Træningstid:
Tirsdag 17.00-17.45
Trænere: Jack Bisgaard Jensen, Michael Dam Laursen og Jakob Spurlin-Roe. Hjælpere: Emilie Bjerregaard og Clara-Cornelia Stuart.

Besøg os på Facebook

U16 – piger (årgang 2005):

Træningstid:
Mandag 18.30-20.00
Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Trænere: Emily Bridal Hansen.
Trupleder: Heidi Stokholm Laursen

U14, U15 – piger: (årgang 2006+2007):

Træningstid:
Tirsdag og torsdag 18.00-20.00
Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Trænere: Lars Norman Thomsen, Dannie Damgaard Hansen og Henrik Ø.K. Andersen
Trupledere: Tanja Clausen, Sus Simonsen og Gitte Koudal Andersen

Besøg U14-pigerne på Facebook
Besøg U13-pigerne på Facebook

U11, U12 og U13 – piger: (årgang 2008+2009+2010):

Træningstid:
Mandag 16.45-18.45
Trænere: Kasper Ilsøe Babis, Rene Foss, Jesper Holm Hansen og Mathilde Lykke Nielsen
Trupleder: Betina Elisabeth Wulff Holm og Helena Laigaard

U8, U9 og U10 – piger: (årgang 2011+2012+2013):

Træningstid:
Tirsdag 17.15-18.15
Trænere: Maria Dejløw og Mette Skovsen

Herresenior 1 og 2:

Træningstid:
Tirsdag og torsdag 19.00-20.30
Rasmus Brasch (cheftræner) 
Michael Stegger (seniorudvalgsformand)

Holdleder - serie 5: 
Thomas Bo Kristensen

Holdledere - serie 6: 
Træningstid: Onsdag 19.00-20.30
Jacob Moth Nielsen
Danie Due

Herresenior, oldboys 7-mands:

Træningstid:
XX
Holdleder: Simon Østbye

Herresenior, oldboys +50 - 11-mands:

Træningstid:
Spiller kun kampe
Holdleder: Børge Rasmussen

Damesenior, serie 2:

Træningstid:
Mandag 18.30-20.00 og onsdag 18.00-19.30
Trænere: Rune Bach, Mickey Nørgaard, Kirsten Fruelund
Koordinatorer: Charlotte Dalby og Inge-Lise Kousholt