Menu

Træningstider

U17 – drenge (årgang 2003):

Træningstid:
Tirsdag: Kolind
Torsdag:17.30-19.00
Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Træner: René Uldal (cheftræner) (IFM)

U15+U14 – drenge (årgang 2005+2006):

Træningstid:
Tirsdag og torsdag: 17.45-19.00
Trænere: Jacob Horsdal og Ivan Nielsen
Trupleder:  Martin Revsbæk

Besøg os på Facebook

U12 – drenge (årgang 2008):

Træningstid:
Tirsdag og torsdag: 17.00-18.30
Trænere: Tom Arne Christensen og Henrik Poulsen

U11 – drenge (årgang 2009):

Træningstid:
Mandag og torsdag: 17.30-19.00
Trænere: Michael Riis, Leif Press, Simon Østbye og Jonas Høegh

U10 – drenge (årgang 2010):

Træningstid:
Mandag og torsdag: 17.30-19.00
Træner: Emil Ring Kristensen og Simon Pilgaard

Besøg os på Facebook

U9, U8 , U6, U5 og U4 – piger og drenge (årgang 2011 og yngre ):

Træningstid:
Tirsdag: 17.00-18.15
Trænere: Christian H. Hansen, Frands Hegelund Pedersen, Maria Dejløw, Marc de Bruyn, Mads Ryø Mathiesen og Lars Norman Thomsen. Hjælpere: Rebekka Præst Norman Thomsen, Emilie Bjerregaard, Helene Rasmussen, Sofie Bisgaard og Josefine Vinter Lundskov Sørensen.

Besøg os på Facebook

U16 – piger (årgang 2004):

Træningstid:
Mandag: 17.30-19.15
Onsdag: Kolind
Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Trænere: Rune Bach, Mickey Nørgaard og Tom Kristensen
Trupleder: Hanne Thøgersen

U15 – piger (årgang 2005):

Træningstid:
Mandag: 17.30-19.15
Onsdag: Kolind
Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Trænere: Emily Bridal Hansen.

Besøg os på Facebook

U13, U14 – piger: (årgang 2006+2007):

Træningstid:
Mandag: 18.00-20.00
Torsdag: 17.30-19.30
Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Trænere: Sus Simonsen, Karina Dalby Lassen, Allan Holland, Lars Norman Thomsen og Mads Kildal Kristensen
Trupledere: Tanja Clausen, Sus Simonsen og Gitte Koudal Andersen

Besøg U14-pigerne på Facebook
Besøg U13-pigerne på Facebook

U10, U11 og U12 – piger: (årgang 2008+2009):

Træningstid:
Mandag og onsdag: 17.00-18.30
Trænere: Kim Brændstrup, Kasper Ilsøe Babis, Jesper Holm Hansen og Dannie Hansen
Trupleder: Betina Elisabeth Wulff Holm og Helena Laigaard

Besøg os på Facebook

Herresenior 1-2:

Træningstid:
Tirsdag og torsdag: 19.00-20.30
Trænere (serie 3):
Jesper Bager (cheftræner) 
Holdleder: Klaus Fanø

Holdledere - serie 5: 
Jacob Moth Nieslen og Jan "Spon" Toft

Herresenior, oldboys 7-mands:

Træner: Simon Østbye

Herresenior, oldboys +50 - 11-mands:

Træningstid:
Spiller kun kampe
Holdleder: Børge Rasmussen

Damesenior, serie 2:

Træningstid:
Mandag: 18.30-20.00
Trænere: Henrik Ø. Andersen