Menu

Hold og træningstider

U16+U17 Drenge (årgang 2005+2006)
Træningstid: Tirsdag og torsdag kl. 17.30-19.00
Trænere: 
Jacob Horsdal. Tlf: 28832165. Email: horsdal.jacob@hotmail.com
Tobias Revsbech. Tlf. 60806642. Email: tobiasrev02@gmail.com
U14 Drenge (årgang 2008)
Træningstid: Tirsdag og torsdag kl. 17.00-18.30
Trænere: 
Tom Arne Christensen. Tlf: 30925014. Email: Tac@syddjurs.dk
Henrik Poulsen. Tlf: 30327673. Email: henrikpia@mail.dk
U12+U13 Drenge (årgang 2009+2010)
Træningstid: Tirsdag og torsdag kl. 17.00-18.30
Trænere: 
Leif Press. Tlf: 51924721. Email: leifpress@hotmail.com
Christian Greffel, Tlf: 22612215. Email: Greffel02@gmail.com
Nicholai Thorsøe Bager, Tlf: 41695056. Email: Nicolaitbager@gamail.com
U8+U9+U10 Drenge (årgang 2012+2013+2014)
Træningstid: Tirsdag 17.00-18.30 og fredag 16.00-17.00
Trænere: 
Christian H. Hansen (cheftræner). Tlf: 28739957, Email: chrha@aarhus.dk. 
Keld Møller Jensen. Tlf: 20994446. Email: marienhoffmoller@gmail.com
Leander Sørensen. Tlf: 22644989. Email: lotte-t@hotmail.com
Magnus Aagaard
U4+U5+U6+U7 (årgang 2015 og yngre)
Træningstid: 17.00-18.00
Trænere: 
Jack Bisgaard Jensen, Tlf: 28302640. Email: jack.jensen.jj@gmail.com
René Uldal. Tlf: 86181703/22612524. Email: rene.uldal@aak.com

Michael Dam Laursen. Tlf: 28512330. Email: mdlryom@hotmail.com
Jakob Spurlin-Roe. Tlf: 20885601. Email: jakob-spurlin-roe@hotmail.com
Frederik Drejer Skovgaard. 

U15+U16 Piger (årgang 2006+2007)
Træningstid: Tirsdag og torsdag kl. 17.00-19.00
Trænere: 
Mickie Borch. Tlf: 26837832. Email: borchmickie@gmail.com
Dannie Hansen. Tlf: 28344174. Email: danniehansen61@gmail.com
U12+U13+U14 piger (årgang 2008+2009+2010)
Træningstid: Mandag og onsdag kl. 16.45-18.45
Trænere:
Rene Foss. Tlf: 21710177. Email: rene.foss@wuerth.dk
Jesper Holm Hansen. Tlf: 40333265. Email: jhhbwh@gmail.com
Kasper Ilsøe Babis. Tlf: 22174417. Email: kasperbabis@hotmail.com
Mathilde Lykke Nielsen. Tlf: 28552694. Email: piaogivan@gmail.com
Trine Blach
U8+U9+U10+U11 Piger (årgang 2011+2012+2013+2014)
Træningstid: tirsdag kl. 17.30-18.30
Trænere: 
Maria Dejløw. Tlf: 50451787. Email: mardejlow@hotmail.com
Mette Skovsen. Tlf: 40989941. Email: skovsen4@icloud.com
Herresenior - serie 3+5
Træningstid: Tirsdag og torsdag kl. 18.30-20.00
Cheftræner: Rasmus Brasch. Tlf. 61468550. Email: rasmus@brasch.dk
Seniorudvalgsformand: Michael Stegger. Tlf. 28265577. Email: michaelstegger@hotmail.com
Holdledere for serie 5:
Mads Bojer Simonsen. Tlf: 21266327. Email: m.simonsen@hessel.dk

Jens Jonathan Andreasen. Tlf: 27648719. Email: jensjonathan@live.dk
Herresenior serie 6:
Træningstid: onsdag kl. 19.30-21.00
Holdleder: Jacob Moth Nielsen. Tlf: 22324403
Oldboys 40+ - 11 mands:
Spiller kun kampe
Holdleder: Simon Østbye. Tlf: 61779820. Email: simonostbye@hotmail.dk
Oldboys 50+ 11 mands:
Spiller kun kampe
Holdleder: Børge Rasmussen. Tlf: 24436966. Email: bb-rasmussen@live.dk
Damesenior - serie 2
Træningstid: mandag og onsdag kl. 18.30-20.00
Trænere: 
Rune Bach
Alexander Birch Molbech Pedersen. Tlf: 20724603. Email: alexanderbirchmp@gmail.com
Mickey Nørgaard. Tlf: 51305091. Email: mickey.norgaard@gmail.com

 

 


Koordinatorer: Charlotte Dalby og Inge-Lise Kousholt